© Copyright 2003
Designed by
Zeynep & Yaşar
ALTAŞ

 
 

Günün anlam ve önemi üzerine kısa konuşmalar yapan aydınlık Türkiye Partisi Genel Başkanı Oktay Öztürk, Çankaya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başaknı Sıtkı Alp, Sanayi Bakanlığı Eski Genel Müdürü İsrafil Çelik, Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Muzaffer Okumuş ve İzmit Erzurum Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Muhammet Şık, ERDEF’in Genel Başkanı Gürzap Yılmaz’ın da açış konuşmasında vurguladığı “Erzurum Konfederasyonun kurulması gerekliliği” üzerinde durdular.

 

P2210087.JPG

 

 

    

Yemeğin ertesi günü  ERDEF yöneticileri, Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Federasyonu Yöneticileri ve İzmit Erzurum Dernekleri Federasyonu Yöneticileri sabah kahvaltısında yeniden bir araya geldiler. Yapılan istişare neticesinde: “ Konfederasyon kesinlikle bir ihtiyaçtır ve kurulmalıdır. Fakat, bu süreç aceleye getirilmemeli ve İstanbul, Bursa gibi illerde olan federasyonların da sürece dâhil edilmesi gerekir. Bu çerçevede önümüzdeki günlerde Bursa’da ve daha sonra da İstanbul’da konunun masaya yatırılarak etraflıca değerlendirilmesi gerekir. Son  olarak konfederasyon oluşturma çalışmalarını yürütecek bir komisyonun ancak bu  toplantılar neticesinde oluşturulmasının uygun olacağı” biçimindeki düşünceler benimsenmiştir. 

Haber:

Yaşar Yılmaz

yasaryilmaz25@gmail.com

 

ERZURUM KONFEDERASYONU KURULUYOR

                    Ankara’daki Erzurum derneklerinin bir araya gelmesiyle 2009’da kurulmuş olan Erzurum Dernekler Federasyonu (ERDEF), Erzurumlular açısından önemli bir ihtiyaç olan tüm Erzurum derneklerinin bir konfederasyon çatısı altında toplanması yolunda ilk adımı attı.

20 Şubat 2010 tarihinde ERDEF’in vermiş olduğu yemekte Ankara’da ikamet eden çok sayıda Erzurumlu şahsiyet bir araya geldi. Siyasetçilerin, iş adamlarının, bürokratların ve dernek temsilcilerinin iştirak ettiği yemeğe Ege Bölgesi Erzurum Dernekleri Federasyonu Yöneticileri ve İzmit Erzurum Dernekleri Federasyonu Yöneticileri katıldılar.

 ERDEF’in Genel Başkanı Gürzap Yılmaz’ın açış konuşmasıyla başlayan program, Erzurum Bar Ekibi’nin güzel oyunlarıyla zevkli bir hâl aldı. Sunucu Yaşar Yılmaz’ın Erzurum’a yönelik olarak hazırladığı sunumla devam eden program, Sarıkamış Belgeseli’yle daha da renklendi. Programın ilerleyen dönemlerinde TRT İzmir Radyosu Halk Müziği Sanatçısı Erkan Çakıllı, söylemiş olduğu birbirinden güzel türkülerle dinleyenleri mest etti.

  

  

kirazli@kirazli.org
© Copyright 2003
Designed by
Zeynep & Yaşar
ALTAŞ