© Copyright 2003
Designed by
Zeynep & Yaşar
ALTAŞ

 

Ankara amatör kümede İspir Spor kuruldu, hayırlı olsun katkıları için İSPAV a teşekkürler...


İSPAV öncülüğünde kurulan ve Ankara 1. Amatör Kümede mücadele eden İspir Spor, çıktığı ilk resmi maçında Sincan Sporu 8-0 yendi. Sincan Fatih sıtadında 18 Ekim 2009 Pazar günü saat 14:00'te yapılan maça İSPAV Yönetim Kurulu üyeleri, İspir Spor Yönetim Kurulu üyeleri ve diğer hemşehrilerimiz destek verdiler.
İspir Spor, önümüzdeki pazar günü Tarım Kredi Sporla çok önemli bir maça çıkacak. Ondokuz Mayıs Stadında yapılacak olan maça Ankara'daki tüm hemşehrilerimizin iştirakini bekliyoruz. 
 
Yaşar YILMAZ
İSPAV Başkanı
İspir Spor Genel Sekreteri

 

Artık İspirlilerin İspir Spor'u var

Ankara’da hemşehrilerimize 1994 yılından beri çeşitli hizmetlerde bulunan İSPAV (İspir ve Çevresini Kalkındırma Vakfı) İspir Spor’un kuruluşuna öncülük ederek hizmetlerine bir yenisini ekledi. 1 Haziran 4 Temmuz 2009 tarihleri arasında düzenlemiş olduğu İspav Fırınlar Arası Halı Saha Futbol Turnuvası,  Ankara’daki hemşehrilerimiz tarından memnuniyetle karşılandı. Hemşehrilerimizin, sporla ilgilenenlerin ve özellikle de gençlerimizin kaynaşmasına vesile olan bu turnuva diğer yandan İspir Spor’un kurulması fikrini geliştirdi. İspav tarafından oluşturulan 20 kişilik Spor Komisyonunun üyelerinin bu yöndeki arzularını İspav Yönetim Kurulu olumlu bulup destekledi. Bu süreçlerin sonunda Ankara 1.Amatör Kümede oynayan ve belediyelikten düşerek Pursaklar Belediyesine Bağlanan  Saray Belediyesinin takımının tüzel kişiliği İspav Komisyon Başkan Yard. Zinnur Erol’un takdire şayan gayretleriyle alındı ve adı İspir Spor olarak değiştirildi.

17 Ekimde maçlarına başlayacak olan İspir Spor, hazırlık maçı yaptığı Mamak Spor’u 16-0 yendi.

Takımın asıl kadrosunu oluşturma yönünde çalışmalarını yürüten İspir Spor Yönetim Kuruluna, bu güzel hizmete öncülük ettiği ve desteklediği için İspav Yönetim Kuruluna hemşehriler adına teşekkür ediyor, tüm hemşehrilerimizi İspir Spor’u desteklemeye davet ediyoruz